Gra Akordy harmonicznie

Akordy harmonicznie

Gra pozwalająca ćwiczyć słuch w zakresie rozpoznawania rodzajów akordów. Jest to jedno z ważniejszych ćwiczeń dla tych, którzy chcą samodzielnie opracowywać utwory muzyczne.
Gra Interwały

Interwały

Gra pozwalająca ćwiczyć rozpoznawanie interwałów.
Gra Nazwij nuty

Nazwij nuty

Gra, której celem jest poznanie nazw nut na pięciolinii. Zakres dźwięków obejmuje dźwięki C1 - C2 w kluczu wiolinowym. Nazwy można wybierać spośród opcji dostępnych pod pięciolinią lub wpisywać bezpośrednio z klawiatury (wielkość liter nie ma znaczenia).
Gra Nazwy klawiszy

Nazwy klawiszy

Gra ułatwiająca naukę nazw dźwięków i ich położenia na instrumentach klawiszowych. Wśród pytań pojawiają się też nazwy enharmoniczne dźwięków, co jeszcze bardziej urozmaica rozgrywkę.
Gra Pamięć muzyczna

Pamięć muzyczna

Gra pomagająca ćwiczyć słuch i pamięć muzyczną. System punktacji ilościowo czasowej pozwala w łatwy sposób śledzić postępy.
Gra Porównaj dźwięki

Porównaj dźwięki

Jedno z podstawowych ćwiczeń muzycznych w formie gry. Zadaniem jest rozpoznanie, który z dźwięków jest niższy. Znakomita gra realizująca początkowy etap kształcenia słuchu.
Gra Puzzle16

Puzzle16

Typowa układanka, obecnie w mocno uproszczonej formie. Zachęcamy do nadsyłania interesujących zdjęć różnych instrumentów za pośrednictwem poczty cdurinfo@gmail.com. Najciekawsze zdjęcia zostaną umieszczone w grze.
Gra Test słuchu

Test słuchu

Test zdolności słuchowych, a dokładniej aplikacja pozwalająca zbadać, jaką minimalną różnicę dźwięku jesteśmy w stanie wychwycić. W badanym zakresie jeden półton to około 30Hz. Zobacz też statystyki badania słuchu w zakresie rozpoznawania różnicy częstotliwości.
Gra Zagraj nuty

Zagraj nuty

Gra ułatwiająca naukę nut, w szczególności ich położenia na pięciolinii i na instrumentach klawiszowych. Całą zabawę utrudnia fakt pojawiania się bemoli i krzyżyków.
facebook

Szukaj z google:

Na skróty:

TransponowaniePrzetransponuj akordy do dowolnej tonacji: Transponowanie akordów
Wyszukiwanie akorduZnajdź nazwę akordu na podstawie dźwięków składowych: Wyszukiwanie akordów
Generowanie akordu MIDIWygeneruj dźwięk/akord midi na podstawie wybranych klawiszy fortepianu: Generowanie dźwięków/akordów MIDI
Test słuchuZbadaj swój słuch w zakresie rozpoznawania różnic częstotliwości lub sprawdź zdolność słyszenia wysokich częstotliwości.
Napisz wiadomośćPytania, zgłoszenia związane z prawami autorskimi (blokowanie i udostępnianie pełnych tektów): Formularz kontaktowy
Zespoły naszych użytkownikówZobacz zespoły naszych użytkowników lub dodaj swój: Zespoły naszych użytkowników
InformacjaZobacz piosenki oczekujące na akceptację: Poczekalnia
InformacjaZapoznaj się z polityką prywatności na stronie: Polityka prywatności

Reklama:

Aby umieścić reklamę na stronie CDur.pl skontaktuj się z redakcją korzystając z formularza

PDProgs 2010
CDur.pl - Chwyty na gitarę, akordy na keyboard.